Przejdź do treści
niosący mnie cytat

Ta chwila jest pełna cudów

Thich Nhat Hanh 

Biografia

Mój sposób na życie

Przewodniczka po uważności oraz praktyczka NVC od 2016 roku. Towarzyszy małym, średnim i dużym w odkrywaniu ich świadomości w programach MBSR, Metoda Eline Snel, Mindful Schools, Rosnę z Uważnością i MyMind – uważność dla osób neuroróżnorodnych – ASD i ADHD.

Prywatnie jest mamą trójki chłopców i żoną. Kiedy nie „jest” to coś „robi”.

Jako zwierzę kulturalne ogląda, czyta i pisze własne książki: “Przygody psa i sowy. Bajki o uważności”,”Plasterki czułości” oraz współtworzy „Magiczna Chwila. Karty Mindfulness dla dzieci”.  

Uwielbia rysować, tworzyć z papieru i szydełkować

Najbardziej lubi leżeć na trawie, gapić się w chmury i tworzyć mentalne pocztówki, które przechowuje w pamięci.

Gdybym mogła użyć dwóch cytatów, zapewne drugim byłby ten z filmu Lego Przygoda: „Wiem, że brzmi to jak banał z plakatu z kotem, jednak to prawda.”

Dlaczego? Bo w moim życiu często te banały są prawdziwe.

Jak ten o „byciu tu i teraz”, który stał się moją życiową drogą, na którą świadomie a czasem nie, zapraszam innych.

Praktyka uważności dała mi wolność. Wolność kierowania uwagi w dowolne miejsce i decydowania co zrobić z tym co znajdę. Więc może bycie uważnym jest trochę jak szukanie skarbów. Czasem odkrycia tego co pod powierzchnią jest spektakularne, a czasem nie. Bywa, że budzi zachwyt. Bywa też, że przynosi coś mniej przyjemnego.

Zdarzają się przenikające siebie sprzeczności. Jednak każde, małe i duże odkrycie jest cenne. Bo każda chwila jest pełna ulotnej magii. Łatwo ją znaleźć, gdy tylko skierujesz na nią swoją uwagę.

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, zapraszam to jest mój nr telefonu 603631331 🙂